понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 178
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Музика

4U Band од Кавадарци со прва авторска песна и видео запис (ВИДЕО)

4U Band од Кавадарци со прва авторска песна и видео запис (ВИДЕО)

Младите момчиња од 4U Band од Кавадарци денеска ја објавија нивната прва авторска песна и видео запис, насловена како „Дај Замижи“.

Се работи за тројца млади момчиња Борис Илов – гитара и вокал, Борис Грков – гитара и Оливер Миленковски – кахон.

Тие досега само преработуваа песни, а денес веќе ја објавија својата прва авторска песна која може да ја слушнете во продолжение.

Во иднина  најавуваат многу авторски песни.