понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 111
home Музика

200 милиони ги видоа Илина и Мимоза: Ова е приказната за фотографијата на видеобимот зад Тамара

200 милиони ги видоа Илина и Мимоза: Ова е приказната за фотографијата на видеобимот зад Тамара

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната – биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува за „Женски Магазин“ Мимоза Петревска Георгиева, мајка на Илина (15) која има Даунов синдром.

Исто како и во четврточното полуфинале, со овации беше проследен вечерашниот настап на Тамара Тодевска на Изборот за Песна на Евровизија во Тел Авив, Израел. Слушнавме уште една беспрекорна интерпретација на Proud.

Првпат на ова големо музичко натпреварување имаме концепт, разработена стратегија, приказна која успеваме да ја продадеме од почеток до крај. Текст кој носи конкретна порака и, за разлика од сите претходни години, ефективен сценски настап.

Целиот текст на Женски магазин, овде.

Коронавирус