четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Музика

15 години по оригиналната изведба: Талентираниот Христијан со маестрална верзија на песната на Наум Петрески (ВИДЕО)

15 години по оригиналната изведба: Талентираниот Христијан со маестрална верзија на песната на Наум Петрески (ВИДЕО)

После 15 години од оригиналната изведба на Тетово Фолк Фест, песната „Распукај срце ко Шар планина“ од Наум Петрески доби кавер-верзија од талентираниот Христијан Тришоски.

Покрај Христијан како вокал, во преработката на оваа преубава песна своја улога имаат и врвните музичари Бојан Кузманоски (клавијатура), Даниел Божиноски (кларинет), Филип Михајлоски (канон).

Видеото го сними Александар Тришоски во кичевскиот локал „Република“.

Во продолжение слушнете ја изведбата на нашиот талентиран Христијан Тришоски:

Коронавирус