понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 120
home Скопје

Зоолошка ќе работи за Велигден и Први мај

Зоолошка ќе работи за Велигден и Први мај

По повод Велигденските и Првомајските празници, од Зоолошката градина во Скопје информираат дека ќе работат во нормлано работно време.

Билетарата ќе работи вообичаено како и секој ден до 18 часот.

Зоолошката градиина инаку работи 365 година.

Искористете го убавото време и неработните, слободни денови, поминете незаборавни моменти со своите најмили, посетувајќи го оваа мало царство, притоа придржувајќи се до кодексот на однесување.

Коронавирус