недела, 18. април 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Зоо Скопје со новогодишна честитка: Пружете многу љубов, бидете емпатични и не ги одминувајте уличните животни

Зоо Скопје со новогодишна честитка: Пружете многу љубов, бидете емпатични и не ги одминувајте уличните животни

-Во новата 2020, пружете многу љубов на животните, бидете емпатични и не ги одминувајте уличните животни. Всушност, доколку вдомите едно од нив ќе добиете верен пријател. Во 2020 година, ве чекаме и почесто на гости, а вечерва не заборавајте дека фрлањето петарди и огномети е лошо и дека ги плаши животинките. Заборавете на оваа глупава навика и прославете со гушкање на најблиските и милениците, порачуваат од Зоо Скопје.

Коронавирус