вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 239
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Велес

home Скопје

Зоо Скопје се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

Зоо Скопје се приклучува во хуманитарна акција за малата Симона

Зоолошката градина во Скопје се приклучува кон хуманитарната акција за собирање финански средства наменети за лекување на четиригодишната Симона од Штип која боледува од леукемија.

По тој повод, во недела ќе бидат организирани низа настани за донации во Скопје ЗОО.

– Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10). Од 9:00 – 18:00 ќе бидат поставени кутии за донации, а во меѓувреме ќе може да се дружите и фотографирате со омилените Дизни маскоти, да гледате бесплатно магионичарско шоу и многу други содржини преку кои ќе помогнеме да се соберат средства за малата Симона. Да бидеме хумани, да спасиме еден млад живот. За среќно детство на Симона, се наведува во информацијата од Скопје ЗОО.

Симона боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Досега, се собрани над 30.000 евра, но потребни се 140 илјади евра за лекувањето. Девојчето со родителите веќе е во Загреб каде треба да се лекува.

Сите кои сакаат да бидат хумани може да донираат средства и на броевите Телеком 143 424
А1 143 460.

Парламентарни избори 2020