среда, 8. декември 2021. Вести денес: 40
home Скопје

Зоо- Скопје доби нови жители, еве како се викаат близначињата (ФОТО)

Зоо- Скопје доби нови жители, еве како се викаат близначињата (ФОТО)

Скопската Зоолошка градина од денес е побогата за два нови жители.

Се родија две бебиња лемури. Едното е машко, а другото женско и ги добија имињата Цветанка и Цветко, токму поради денешниот празник Цветници.

-Две нови близначиња денес во Скопје ЗОО. Големи да растат Цветанка и Цветко, велат од Зоо- Скопје.

Коронавирус