петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Жителите од Копаница утре без вода

Жителите од Копаница утре без вода

Корисниците од скопското село Копаница утре, од 9 часот, ќе имаат намален притисок или прекин во водоснабдувањето.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекинот е поради чистење и хлорирање на резервоарот Копаница.

Прекинот ќе биде се до завршување со чистењето.