четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 141
home Скопје

Жителите на Тафталиџе дури утре ќе добијат вода поради сериозноста на дефектот кај „Веро“

Жителите на Тафталиџе дури утре ќе добијат вода поради сериозноста на дефектот кај „Веро“

Граѓаните во населбата Тафталиџе кои поради дефект немаат вода, ќе добијат вода во текот на утрешниот ден во претпладневните часови.

Јавното претпријатие „Водовод“ соопшти дека на дефектот на булеварот „Теодосиј Гологанов“ спроти „Веро“ ќе се работи и во попладневните и во вечерните часови и оти се очекува тој да биде саниран, а водоснабдувањето да биде нормализирано во текот на утрешниот ден во претпладневните часови.

Коронавирус