недела, 19. септември 2021. Вести денес: 9
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Скопје

Жителите на Ѓорче Петров продолжуваат со протест поради несанирана улица утре

Жителите на Ѓорче Петров продолжуваат со протест поради несанирана улица утре

Жителите на општината Ѓорче Петров денеска преку статус на Фејсбук информираат дека протестот за улицата која не им е санирана продолжува утре од 16 до 19 часот.

-ПРОДОЛЖУВАМЕ УТРЕ ОД 16ч. ДО 19ч. ❗❗❗❗❗
Протестот ќе биде подолу кај нова 5-ка ❗❗❗❗
Многу наши соседи и заинтересирани не исконтактираа дека се на работа и затоа донесовме одлука ПРОТЕСТИТЕ да бидат од 16 – 19ч.
ОДИМЕ СО ПРОТЕСТИ СЕКОЈ ДЕН ДОДЕКА НЕ ГО РЕШИМЕ ПРОБЛЕМОТ ❗❗
ПС: Престанете со заканите, повиците и пораките НИКОЈ НЕ ВИ СЕ ПЛАШИ ❗, стои во нивниот пост на Фејсбук.

ПРОДОЛЖУВАМЕ УТРЕ ОД 16ч. ДО 19ч. ❗❗❗❗❗

Протестот ќе биде подолу кај нова 5-ка ❗❗❗❗
Многу наши соседи и заинтересирани…

Posted by Ѓорче Петров on Среда, 05 мај 2021

Коронавирус