недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Скопје

Жителите на Даме Груев се жалат: Секоја вечер се пали депонијата во Ново Село и смрди на пластика

Жителите на Даме Груев се жалат: Секоја вечер се пали депонијата во Ново Село и смрди на пластика

Жителите на Даме Груев се жалат секоја вечер се пали депонијата во Ново Село смрди на пластика.

-Дали градот или општинските власти помислуваат на жителите или на своите блиски кои го дишат истиот смрдлив и загаден воздух! Сред лето прозор да не можеш да отвориш или надвор да седиш!, пишуваат на Фејсбук страницата Ѓорче Петров.

Коронавирус