сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 63
home Скопје

Жителите на Ченто во сабота излегуваат на протест

Жителите на Ченто во сабота излегуваат на протест

Жителите на скопската населба Ченто најавуваат протест за во сабота.

Како што е најавено во креираниот настан на социјалните мрежи, жителите не се согласуваат со одлуката за давање метадонска терапија во поликлиниката во оваа населба.

-Во сабота во 11:00 часот ќе се оддржи граѓански протес против одлуката на Министерството за Здравство, за давање на метадонска терапија во Поликлиника Ченто. Протестот ќе се одржи пред влезот поликлиникат, стои во објавата.

Коронавирус