среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Зградата на ССМ и ресторан Национал денес без вода

Зградата на ССМ и ресторан Национал денес без вода

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека заради дефект на затворач на водоводна мрежа со пречник 80 мм на ул. Филип Втори Македонски (пред ресторанот Национал), без водоснабдување од 09:00 часот до завршување на интервенцијата ќе остатанат корисниците од истиот ресторан и зградата на ССМ. (Општина Центар)

Коронавирус