сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 67
home Скопје

Затворено скопското кафуле „Интермецо“

Затворено скопското кафуле „Интермецо“

Синоќа по 22:00 часот скопско кафуле „Интермецо“ беше затворено од страна на Државниот пазарен инспекторат поради непочитување на протоколите за заштита од Ковид-19.

ДПИ информира дека задно со МВР утврдиле дека имало поголем број на луѓе во кафулето од потребно и поради тоа е ставена пломба на кафулето.

Според предвидените казни, локалот може да биде затворен од 10 до 30 дена, а казнаа за одговорното лице 1.500 евра