четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Затворен булеварот Илинден- еве ја причината

Затворен булеварот Илинден- еве ја причината

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска на дел од булеварот„Илинден“, од крстосница со улицата „Аминта 3-ти“ до крстосницата со пристапната улица за влез во објектот на Град Скопје, ќе има посебен режим на сообраќајот.

Посебниот сообраќаен режим е поради одржувањето на манифестацијата „Авто Плус Стрит Шоу“.

Сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници. МВР апелира граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива настанот.

Коронавирус