среда, 7. декември 2022. Вести денес: 76
home Скопје

За утре најавен прекин во водоснабдувањето

За утре најавен прекин во водоснабдувањето

Oд ЈП„Водовод и канализација“ информираат дека на ден 21.06.2018 (четврток) поради изведување на водоводен приклучок од ф-80мм на бул.Партизански одреди 38,прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од бул.Партизански одреди(зградите во близина на Неуромедика) и Црвена вода.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување.

Qatar 2022