четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 50
home Скопје

За што беа казнети вчера низа скопски возачи?

За што беа казнети вчера низа скопски возачи?

Во текот на 03.09.2020 на подрачјето на СВР Скопје санкционирани се четири возила бидејќи биле нерегистрирани, четири возачи затоа што управувале возила без да се стекнат со право на управување на моторно возило, двајца возачи поради управување на возила со брзина поголема од дозволената и 52 возила се подигнати со специјално возило „пајак”.

Локални избори 2021