недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Времен прекин на автобуските линии кон Водно поради манифестацијата „Прв до врв“

Времен прекин на автобуските линии кон Водно поради манифестацијата „Прв до врв“

Поради одржување на манифестацијата „Прв до врв 2019″  утре од  девет до 10:30 часот нема да сообраќаат линиите кон и од Средно Водно.

Времен прекин ќе има на линиите 25 (Транспортен центар-Средно Водно), 25А (Стара железничка станица-Средно Водно) и 25Б (Дом на печат-Средно Водно), соопшти Јавното претпријатие Скопје.

Коронавирус