понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 104
home Скопје

„Водовод“: Штедете вода!

„Водовод“: Штедете вода!

Врз основа на податоците и најавениот топлотен бран од страна на УХРМ во наредните неколку дена, ЈП Водовод и канализација – Скопје, апелира до граѓаните на Град Скопје за рационално користење и употреба на водата, односно да се избегнува полевање на поголеми површини и непотребно трошење на водата за време на топлите денови.

– Ги замолуваме сите граѓани до следното известување да ги следат препораките од надлежните за заштита од високите температури – наведуваат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Коронавирус