вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 140
home Скопје

Во ЗОО- Скопје се роди првото бебе годинава (ФОТО)

Во ЗОО- Скопје се роди првото бебе годинава (ФОТО)

Во ЗОО- Скопје се роди првото бебе годинава.

Навистина убав ден- Honeyland на Оскари, а во Зоо Скопје се роди првото бебе годинава. Мајката патас и бебето се добри, а ние сме пресреќни и за нив и за Оскарите, велат од скопската Зоолошка градина и додаваат:

„П.С. Ако е женско, ќе си го крстиме Атиџе- по добрата душа и главна протагонистка во филмот, која ја сака природата и се грижи за сите живи суштества“.

Локални избори 2021