петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 113
home Скопје

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Петровец

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Петровец

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи митинг пред граѓаните на општината Петровец.

Митингот ќе започне точно во 17:30 часот, а на истиот ќе се обрати и кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Митевски.

Свое обраќање ќе има и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Најнови вести

Локални избори 2021