сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

ВМРО-ДПМНЕ попладнево ќе одржи митинг пред граѓаните на општина Центар.

Истиот ќе започне во 17:00 часот кај спомен куќата „Мајка Тереза“ и свое обраќање ќе имаат:

-Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски;
-Данела Арсовска, кандидат за градоначалник на град Скопје;
-Наташа Котлар Трајкова, кандидат за градоначалник на општина Центар.

КУРИР во живо ќе го пренесува истиот веднаш штом започне, следете не.