петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 163
home Скопје

ВО ВТОРНИК: Автобусите ќе сообраќаат по неделен возен ред, Жичарницата ќе работи вообичаено

ВО ВТОРНИК: Автобусите ќе сообраќаат по неделен возен ред, Жичарницата ќе работи вообичаено

ЈСП Скопје информира дека во вторник (24.05.2022 година), поради државниот празник 24 Мај, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред, а дежурни ќе бидат три билетарници.

Од 7 до 13.30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар, Зелен пазар и билетарницата во Ѓорче Петров.

Во вторник, Жичарницата ќе работи вообичаено, од 10 до 20 часот, а во понеделник објектот нема да работи.

Коронавирус