вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Скопје

Во скопската зоолошка се родија четири бебиња јагниња и лама (ФОТО)

Во скопската зоолошка се родија четири бебиња јагниња и лама (ФОТО)

Скопската зоолошка градина доби четири нови јагненца и лама со уникатни шари.

-Baby boom во Зоо Скопје. Четири преслатки јагненца и лама со уникатни шари. Добредојдовте малечки на овој свет, објавија на Фејсбук од зоолошката.

Коронавирус