вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Во Скопје санкционирани 38 возачи на мотоцикли

Во Скопје санкционирани 38 возачи на мотоцикли

Во текот на вчерашниот ден (05.06.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на СВР Скопје за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 38 возачи. Од нив, 14 возеле без возачка дозвола, 22 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, а санкционирани се и други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Коронавирус