вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Во Шуто Оризари и Мирковци полицијата казни 67 возачи

Во Шуто Оризари и Мирковци полицијата казни 67 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На териториите на Шуто Оризари и на Мирковци изречени се вкупно 67 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 15 санкции, 11 за непочитување на брзина на движење, четири за нерегистрирани возила и две санкции за возење под дејство на алкохол.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Коронавирус