среда, 8. декември 2021. Вести денес: 117
home Скопје

Во Сарај се полнат кутии, набљудувачите избркани

Во Сарај се полнат кутии, набљудувачите избркани

Изборни нерегуларности се забележани во скопски Сарај.

Како што дознаваме, во избирачко место луѓе полнеле гласачки кутии, а за да нема сведоци на ова прекршување, тие ги избркале сите набљудувачи од избирачкото место.

 

Коронавирус