среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Скопје

Во понеделник и во вторник ќе се чисти и хлорира резервоар во Драчево

Во понеделник и во вторник ќе се чисти и хлорира резервоар во Драчево

ЈП Водовод и Канализација информира дека во понеделник и во вторник ќе се започне со чистење и хлорирање на резервоар Драчево.

Во периодот од 9.00 часот па се до завршување на работите, можен е мал прекин во водоснабдувањето во населба Драчево.