вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 83
home Скопје

Во понеделник без вода дел од корисниците на „Партизанска“

Во понеделник без вода дел од корисниците на „Партизанска“

Дел од корисниците на булеварот „Партизански Одреди“, на потегот од бул.„8-ми Септември“ до ул. „ФранклинРузвелт“ (само непарните броеви) и бул.„Партизански Одреди“ бр.48, во понеделник, на 21 јуни, нема да имаат вода поради изведување водоводен приклучок ф 100мм на бул.„Партизански Одреди“ бр.63.

Како што информираат од ЈП Водовод и Kанализација-Скопје, прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 9:00 часот до завршување на работата.

Коронавирус