вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 157
home Скопје

Во овие скопски општини има најмногу заразени со коронавирус

Во овие скопски општини има најмногу заразени со коронавирус

Од почетокот на пандемијата со коронавирус во Скопје се заразени 4297 граѓани. Во моментов бројот на активни случаи е 1880.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

Чаир – 291, Аеродром – 189, Бутел – 140, Гази Баба – 207, Центар – 162, Карпош – 168, Сарај – 115, Кисела Вода – 148, Ѓорче Петров – 120.

Студеничани – 107, Шуто Оризари – 104, Арачиново – 34, Илинден – 22, Петровец – 21, Чучер Сандево – 14, Сопиште – 20.

Зелениково- 11, Странец – 7, Нераспределен- 0.

Коронавирус