сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 16
home Скопје

Во недела без струја делови од Центар, во понеделник од Гази баба

Во недела без струја делови од Центар, во понеделник од Гази баба

Заради планирани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија од 10:00 до 13:00 часот, ќе бидат корисниците од дел од улицата „Белградска“ во општина Центар, соопштија од РЦУК.

Во понеделник, пак, без електрична енергија од 09:30 до 14:30 часот ќе бидат корисниците од дел  од бул. „Методија Андонов Ченто“, улиците „Катлановска“, „Неготинска“, „Кожув“, „Трајко Катанчев“, „Спиро Црне„ од Ресторан „Гоце 2000“ до патот за Арачиново, улица „Сава Михајлов“ и улица „Финска“ во општина Гази Баба.

Коронавирус