сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 112
home Скопје

Во Чаир санкционирани 94 возачи

Во Чаир санкционирани 94 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Чаир изречени се вкупно 94 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 11 санкции, пет за технички неисправни и нерегистрирани возила, седум санкции за користење мобилен телефон. Изречени се осум мерки минување на затворен сигнал (црвено светло) и шест санкции за непрописно престројување.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

ЕУРО 2020

Македонија