четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 2
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Во Центар санкционирани 72 возачи

Во Центар санкционирани 72 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на Центар изречени се вкупно 72 мерки, меѓу кои завозење без возачка дозвола 9, 6 за нерегистрирани возила, 8 санкции за користење мобилен телефон.

Изречени се и 4 мерки за технички неисправни возила во јавниот превоз и 9 санкции за непрописно паркирани возила. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Коронавирус