среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 195
home Скопје

Во Аеродром кровови летаа од тераса (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Во Аеродром кровови летаа од тераса (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Големото невреме во Скопје предизвика сериозно последици скоро на целата територија на главниот град на државата.

На многу места во Скопје паднати се дрва, булевари и улици се поплавени, а во Аеродром имаше и други проблеми.

Имено, поради невремето во Аеродром летаа кровови. Граѓаните велат дека силниот ветер предизвикал хаос, паѓале дрвја, летале плехови…

Коронавирус