петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 108
home Скопје

ВНИМАВАЈТЕ: Утре центарот на Скопје блокирано поради протест

ВНИМАВАЈТЕ: Утре центарот на Скопје блокирано поради протест

На 01.11.2019 (петок) со почеток во 13,00 часот е најавен протестен марш, кој ќе започне од паркот во Чаир, продолжува право по улицата „Христијан Тодоровски Карпош“, право по улицата „Цветан Димов“, десно по булеварот „Гоце Делчев“, лево по улицата „Филип Втори“, десно по улицата „11-ти Октомври“ до пред Собрание на Р. Северна Македонија.

Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај во наведениот период ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот при што сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците по кои ќе се одвива настанот.

 

Коронавирус