вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 20
home Скопје

ВНИМАВАЈТЕ: Се чистата паркинзите за Папата- пајак службите во лов (ФОТО)

ВНИМАВАЈТЕ: Се чистата паркинзите за Папата- пајак службите во лов (ФОТО)

Надлежните органи ги замолија сите жители кои сакаат утре да ги возат своите автомобили да ги тргнат од паркинзите во Цетар, поради доаѓањето на Папата.

Дел од јавните пакринзи попладнево се „чистат“ од автомобили со пајак-служба.

Коронавирус