петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 172
home Скопје

ВМРО-ДПМНЕ со повеќе советници и во Кисела Вода

ВМРО-ДПМНЕ со повеќе советници и во Кисела Вода

ВМРО-ДПМНЕ освои мнозинство и во советот на општина Кисела Вода.

Имено, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во новиот совет на општината ќе има 12 советници, СДСМ 7 и Левица 4.

ВМРО-ДПМНЕ со нивниот кандидат за градоначалник Орце Ѓорѓиевски издвојуваа победа уште во првиот круг против кандидатот на СДСМ Филип Темелковски.