сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

ВМРО-ДПМНЕ освои апсолутно мнозинство и во советот на општина Бутел

ВМРО-ДПМНЕ освои апсолутно мнозинство и во советот на општина Бутел

Мнозинството во советот на општина Бутел му пирипадна на ВМРО-ДПМНЕ.

Имено, на вчерашните локални избори на советничката листа во Бутел ВМРО-ДПМНЕ освои 10 советнички места, СДСМ 4, ДУИ 3, Левица 1 и АА/А 1.

И во оваа скопска општина ВМРО-ДПМНЕ ќе има апсолутно мнозинство.

Коронавирус