сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 21
home Скопје

ВМРО-ДПМНЕ го „зема“ и Бутел: Костовски со победа во првиот круг

ВМРО-ДПМНЕ го „зема“ и Бутел: Костовски со победа во првиот круг

Според последните податоци, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Бутел, Дарко Костовски издвои победа уште во првиот круг на локални избори 2021 година.

Наскоро со подетални информации.