вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 77
home Скопје

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе го одржи Централниот митинг во Скопје

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе го одржи Централниот митинг во Скопје

Денеска на Плоштад Филхармонија најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ ќе го одржи Централниот митинг во Скопје.

Митингот ќе започне во 20:00 часот на кој говор ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски.

Локални избори 2021