понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 96
home Скопје

Влезот во СДСМ и МВР утре ќе биде под блокада

Влезот во СДСМ и МВР утре ќе биде под блокада

Градот Скопје информира дека утре 29 октомври, поради завршно асфалтирање на улица Бихаќка, сообраќајот ќе биде затворен во двете насоки на еден дел од улицата Бихаќќа, и тоа на потегот од улица Востаничка до влезната капија на МВР.

„Асфалтирањето ќе трае 24 часа, а сообраќајот ќе биде пренасочен по околните улици. Град Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат трпеливи и да ја почитуваат поставената сигнализација, како и да ја приспособат својата брзина на движење според условите на патот“, информираат од Град Скопје.

 

Коронавирус