сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 52
home Скопје

Вкупно 8826 активни случаи во Скопје, еве каква е состојбата во секоја општина

Вкупно 8826 активни случаи во Скопје, еве каква е состојбата во секоја општина

Во Скопје активни се вкупно 8826 случаи на коронавирус.

Според последните податоци од Министерството за здравство, објавени вчера, еве каква е состојбата во скопските општини со Ковид-19.

Во Чаир има 547, Гази Баба – 1260, Аеродром -1319, Карпош – 1128, Центар – 1097, Кисела Вода – 1077,  Ѓорче Петров – 725, Бутел – 471, Шуто Оризари – 150, Студеничани – 40, Сарај – 120, Арачиново -29, Илинден – 219, Сопиште – 63, Чучер Сандево – 100, Петровец –97, Зелениково -55, Странец – 150, Нераспределен- 179.