недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Високите зони од Аеродром и Ново Лисиче денес без вода

Високите зони од Аеродром и Ново Лисиче денес без вода

Од 9 часот до завршување на интервенцијата денес без вода ќе останат корисниците од високата зона т.е. повисоките спратови од зградите во нас.Аеродром и нас.Ново Лисиче.

Од ЈП „Водовод и Канализација“ информираат дека прекинот во водоснабдувањето ќе биде заради реконструкција на водоводна мрежа со пречник 400 мм на потегот од Бул.Србија до кружниот тек во нас.Цементарница.

Локални избори 2021