четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 11
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Скопје

Викендов измени: МВР информира кои улици ќе бидат затворени

Викендов измени: МВР информира кои улици ќе бидат затворени

На 10 и 11.08.2019 (сабота и недела) во периодот од 14:00 до 22:00 часот ќе се одржи Европско атлетско екипно првенство на национална арена „Тоше Проески“ во Скопје.

Од тие причини Одделението за Безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот, при што за сообраќај ќе биде затворена улицата позади западната трибина на националната арена „Тоше Проески“.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Парламентарни избори 2020