сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 58
home Скопје

Викенд забава во Зоолошката градина по повод почекот на новата учебна година

Викенд забава во Зоолошката градина по повод почекот на новата учебна година

Зоолошката градина, која летово бележи рекордна посетеност, викендов организира забава за најмладите по повод почетокот на учебната година.

„Orange kids club“ ја организира забавата „Back to school“ и за најмладите ќе има бесплатен курс по танц, караоке, кловн и принцези…

Во недела планирана е претстава за деца „Принцот жаба“ во изведба на театарот „Крик“.

Летово забележани се неделно и по 11.000 посетители што е двојно повеќе во однос на минатото лето.ќ

 

Коронавирус