среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Скопје

ВИДЕО: Змија слободно си се шета низ центарот на Скопје

ВИДЕО: Змија слободно си се шета низ центарот на Скопје

Змии слободно се шетаат низ главниот град.

Како што може да се види од видеото кое се шири на социјалните мрежи змија се шета на кејот покрај реката Вардар во делот на Министерството за Надворешни работи.

Засега нема информации за каков вид на змија станува збор, но граѓаните овие денови постојано фотографираат змии како се шетаат низ населените места се почесто.

Коронавирус