вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Скопје

ВИДЕО: Велимир Смилевски најден во небрано, не знаеше да набори ниту еден проект изграден во неговото владеење

ВИДЕО: Велимир Смилевски најден во небрано, не знаеше да набори ниту еден проект изграден во неговото владеење

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Бутел, Велимир Смилевски во дуелот со неговиот противкандидат не знаеше да наброи ниту еден проект кој го изградил во неговиот четиригодишен мандат како градоначалник.

-Мандатот на Смилевски објаснет за дваесетина секунди. Погледнете ! Шефот на криминалците во Бутел е малку збунет, напиша Дарко Костовски на неговиот Фејсбук профил.

Локални избори 2021