недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 45
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Скопје

ВИДЕО: Улиците во Скопје под вода по невремето

ВИДЕО: Улиците во Скопје под вода по невремето

Пороен дожд со грмежи како и град денеска ја погодија скопската населба Ново Лисиче.

Улиците по невремето попладнево пливаат во вода.

Невреме има низ цела Македонија, а УХМР го најави од вчера.

Видеата се на портапот Прес24.