понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

ВИДЕО: Силното невреме во Скопје откорна покриви од згради кои излетаа на улица

ВИДЕО: Силното невреме во Скопје откорна покриви од згради кои излетаа на улица

По силното невреме го синоќа го зафати Скопје, покриви во згради завршија на булеварот Паризански одреди, во Карпош 4, кај трговскиот центар Антико.

Прво паднал еден покрив, а по кратко време, од соседните згради излетале и други два покриви.

Радио и ТВ водителот Виктор Петров познат во јавноста како Викса на својот фејсбук профил објави видео на кое може да се види како им се помага на две лица врз кои најверојатно удрил покривот од зградата во Карпош по силниот ветер во Скопје.

Коронавирус