среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 104
home Скопје

ВИДЕО: НЕкултурата во Скопје е на максимум

ВИДЕО: НЕкултурата во Скопје е на максимум

Видео објавено на Твитер ја покажува сообраќајната некултура во главниот град но и нивото на почитување на полициски наредби и правната држава генерално.

Додека младата полицајка во центарот на главниот град се мачи да го пренасочи сообраќајот дел од возилата, претежно поскапи, не ги почитуваат нејзините наредби и за малку ќе ја згазат.

 

Коронавирус